A magyar költészet napja Hajdúszoboszlón

"A kortársak között az egyik legjelentősebb költőnk volt”- írta József Attiláról halála után Márai Sándor. Kortársak voltak, pontosan öt év különbséggel látták meg a napvilágot, 1900-ban Márai Kassán, 1905-ben József Attila Budapesten. Mindketten április 11-én. A magyar költészet napja 1964 óta, idén épp 60 éve, József Attila születésnapja. Ám ekkor ünnepeljük Márait is. Kettejük írásaikon keresztüli párbeszéde adja a műsor vezérfonalát, jelenkori költők megzenésített verseivel körbe ölelve.

Márai Sándor szerepében: Bordás Roland a Nemzeti Színház művésze

József Attila: Mészáros András a Centrál Színház színésze

Bocskor Bíborka énekes, Magashegyi Underground zenekar

A rendezvény a Déryné Program közreműködésével, a "Hidak a Kultúra Felé" című alprogramban valósulhatott meg.

2024-04-13 18:55:53