A magyar költészet napja Nádudvaron

MEGELEVENEDETT ÁPRILIS 11-EIEK

A József Attila és Márai Sándor (mindketten április 11-én születtek) írásain keresztüli párbeszéd adta azon műsor vezérfonalát, amely április 11-én, csütörtökön 11 órától zajlott a Déryné Program keretében, az Ady Endre Művelődési Központ és Városi Könyvtárban.

A költészet napja alkalmából rendezett, „A költészet ereje abban rejlik, hogy megmutatja az elmondhatatlant” címet viselő zenés irodalmi összeállításban a Márai Sándort megszemélyesítő Bordás Roland, a Nemzeti Színház színésze és a József Attila „bőrébe búj” Mészáros András, a Centrál Színház színésze „felelgetett” egymásnak, miközben varázslatos hangon színesítette a prózát Bocskor Bíborka, a Magashegyi Underground zenekar frontemberének éneke.

A rendezvény a Déryné Program közreműködésével, a "Hidak a Kultúra Felé" című alprogramban valósulhatott meg.

2024-04-13 18:26:33