Szanki Vitéz László alprogram

"A 2020-ban indult Déryné Program, Vitéz László alprogram keretében témanapra került sor a Kiskunhalasi Református Kollégium Gólyafészek Óvoda Gy. Szabó Béla Tagóvodájában.

Az alprogram célja a színházi kultúra elérhetővé tétele az ország minden szegletében az óvodás korosztály számára. A művészeti érdeklődés felkeltése és a színházi nevelés már a legfiatalabb korban kezdődik, erre fókuszál a Vitéz László alprogram.

A témanapok középpontjában a magyar népmesék és eredetmondák állnak. Az előadásokat mozgásos játékok, drámapedagógiai foglalkozások és kézműves alkotások egészítik ki, így minden gyermek egy saját készítésű emléket vihet haza a programról.

A szanki témanapon a gyermekek megismerkedhettek a dráma játékokkal és a táncházzal. Fejér Simon "A csodaszarvas" eredetmondával varázsolta el az óvodásokat a magyar őstörténet mesés világába. A napot egy kreatív kézműves foglalkozás zárta, ahol a gyerekek lóbábot alkothatták, amit haza is vihettek."

Forrás: KVT Média

2024-01-20 18:33:32