Vitéz László alprogram Mikepércsen

Térségi Kulturális Mintaprogramban megvalósuló „Vitéz László” című alprogram keretében Mikepércs tagtelepülésünkre is ellátogatott a Déryné Program.

A Vitéz László alprogram célja, hogy az óvodás korosztályt (középső-és nagycsoportosok) bevezesse a bábszínház élményvilágába és megalapozza a kultúrára, nemzeti öntudatra való nevelést már kisgyermek korban. A program az országot járva becsatlakozik az óvodák délelőtti foglalkozásainak menetébe, mely körülbelül reggel 9 órától 11 óráig tart. A kétszer 45 perces foglalkozás első felében drámajátékok, táncház és a bábelőadás zajlik, míg a második részében kézműves alkotómunka folyik.

A Vitéz László alprogram az alábbi nevelési célokat helyezi fókuszba: komplex projektoktatáson, tevékenységen alapuló tanulás; megalapozza a jövőbeli színházlátogató generáció felnevelését, a színházi élmény elmélyítését, a kultúra hétköznapi életbe való bevonását; magyar népi hangszerekkel való ismerkedés, néptánccal kapcsolatos élmény nyújtása; differenciálás; a közösségi csoportok létrehozásának és fennmaradásának elősegítése; mesehallgatóvá nevelés; a bábszínházi élmény megismerésével a figyelem és érdeklődés fenntartása komplex, „ízes-szagos” foglalkozások bevonásával.

2024-05-06 19:25:55